Potkaní bydlení / Rat lodge

 

Za ta léta jsme klece postupně nastřádali, jak se nám rozrůstala naše potkaní rodina.

Nyní máme v permanentním provozu 5 klecí různých velikostí, od "mazlíčkářské šedesátky" po profi "vlastnoručně apgrejdovanou" voliéru.

 

A takhle vypadá naše Svitavské bydleníčko...

Menší klece vlevo nahoře:

Činčila 70 (opletivovaná)- obývají ji dědoušci a odstavení chlapci, než se rozutečou do nových domovů, nebo než jim dorostou hlavičky, aby mohli do velké klece :-)

Činčila 60- manipulační klec, používám ji hlavně před začleněním nováčků do party.

Klece stojí na "potkanáriu"- speciálně vyrobené potkaní kleci se skříňkou v dolní části- potkanárium obývá menší skupina samiček a samičky zde odchovávají mláďátka při skupinovém odchovu. Potkanárium slouží bez přestání od začátku existence naší ChS, je odolné a praktické.

Velké klece vlevo u dveří:

Nahoře voliéra 100 cm dlouhá- se speciálně vyrobeným vysokým plechovým dnem (původní plastové holky sežraly, navíc nebylo tak vysoké a více z něj létala podestýlka ven), bydlí v ní naše velká skupina holek včetně notorických "plastožroutek". Voliéra je prostorná (o vysoké dno je voliéra ještě větší než originálně bývá k dostání v obchodech, má tedy i větší kapacitu) a díky dvěma velikým dvířkům (vpředu a nahoře) je i velmi praktická na manipulaci s vybavením a zvířaty uvnitř voliéry.

Dole velká klec činčila 100- bydlí v ní naše velká skupina kluků, vzhledem k dvoucentimetrové rozteči mříží sem umisťuji mladé kluky až poté, co jim hlavičky dorostou natolik, že se skrz neprotáhnou, což bývá zhruba ve věku 2,5- 3 měsíce chlapečka. Tato klec je matadorka- první, která byla pořízena ještě dřív, než byla založena naše ChS a slouží celá ta léta bez přestání. Podle toho už jsou mříže oprýskané a sem tam rezaté, naše první samička Attila, která v kleci kdysi bydlela spolu s June, si vzala na paškál plastové dno a vykousala tam malé díry. Klec fungovala mnoho let i s těmi dírami, až nedávno přišel do party kluků nováček plastožrout a Attěnky díry mnohonásobně zvětšil a kluci se vydali na procházku po kuchyni. Od té doby je spodní část dna zevnitř oplechována. Klec má mohutné a pevně svařené mříže a přestože mi klec párkrát vypadla z rukou a spadla na zem, když jsem ji přenášela do vany, nikdy se žádný spoj neutrhnul, je velmi "BETELNÁ"! Nevýhodou jsou jen jediná dvířka, která by mohla být větší, ale už jsem si zvykla na skoro jógové pozice při instalaci hamaků :-) 

 

Dále máme v záloze několik dalších klecí, které používám pro různé příležitosti.

Za zmínku stojí klec Habitat XL, kterou používám pro odchov mláďátek, zejména když je více vrhů současně a potkanárium to všechno nepojme nebo když si samička maminka řekne o soukromí při porodu a odchovu. Většina vrhů je ale odchována ve skupině. Tuto klec oceňuji pro její praktičnost, vysoké dno a velikánská dvířka.

Dále při zvláštních příležitostech používám morčecí klec 70 cm, má však velkou rozteč mříží a hodí se tedy jen pro dospělého samce, ale jako marodka pro kluky je dobrá.

Pak mám ještě 5 malých klecí různých značek které používám např. před zařazením nového prcka do skupiny, jako rezervní porodní klícku, jako marodku či karanténu, nebo pro cizí samičky, které přijedou na krytí. Malou křeččí klícku používám jako rezervní přepravku nebo když vezu na výstavu mláďátka na prodej.

© 2009 Od Pekelného Strážce - Všechna práva vyhrazena!

Vytvořte si web zdarma!Webnode