Odkazy / Links

 

 Odkazy na potkaní ChS, které známe.

 

ChS DarkSpirit

Andrea "Vamina" Šmídová- naše potkanářská mamča a spolupachatelka projektu "Zdraví americe", vždy připravená poradit a podělit se o zkušenosti, za mnoho jí vděčím. Sídlí v Jílovém u Prahy, je to moc fajn chovatelka a mimča od Vaminy jsou vymazlená a úžasná. Od Vaminy pocházejí náš Figini a Oskar! Žel z důvodu infekční pneumonie, která postihla chov DarkSpirit a následnému úhynu mnoha chovatelsky cenných zvířat a dále také kvůli pracovním povinnostem Vaminy, chovatelská stanice DarkSpirit ukončila svůj chov :-(

 

ChS Potkanviv

 Veronika "VivVamp" Salačová Čížová- téže spolupracujeme v rámci chovu velveteenků a do budoucna snad i LH potkánků. Ochotná chovatelka, sídlí v Praze, máme od ní Mateu a Matise. Odchovy americké, ruské a stínované linie v srsti standard, velveteen, LH, teddy rex, sphynx.

 

ChS Od Krisicy

Tereza "Krisica" Nováková- fajn chovatelka sídlící v Ostravě, bedlivě hlídá zdraví svých linií, občas si napíšeme ohledně zdraví předků našich zvířátek, osobní zkušenosti s jejími odchovy nemám, ale lidé si její potkaní miminka moc chválí. Odchovy ruské a stínované linie, nově i experimentální chov red eyed devil v srsti standard a rex.

 

ChS Lavan

Iveta "Oki" Jarošová- další moc fajn chovatelka, spolupracujeme na americké modré linii. Máme od ní naší Fironu- mou vysněnou velveteen američku. Sídlí v Roudnici nad Labem. Odchovy linií americká, ruská, šampaň v srsti standard, rex a velveteen.

 

ChS EzelloharRat

Lukáš "Luky" Jakl- ochotný a vstřícný chovatel ze sousedního státu, spolupracujeme na americké modré linii ve velveteenu a LH. Od Lukáše k nám přicestoval klučík američánek Pendragon. Sídlí v Bratislavě na Slovensku. Odchovy linií BEW, americká modrá v srsti standard, rex, velveteen, LH a LH velveteen. Z důvodu úhynu většiny chovu na clostridii a časového vytížení Lukyho ChS EzelloharRat ukončila svůj aktivní chov, zbylá zvířata dožijí jako Lukyho mazlíčci.

 

ChS Sankari

Olga "Sankari" Vinařová- příjemná a milá chovatelka, spolupracujeme na americké modré linii. Měli jsme od ní naší Quartu a nyní máme Bolse. Sídlí v Brně a odchovává americkou modrou linii s přesahem do mink a béžovou v srsti standard, rex a fuzz.

 

ChS Pochmurný kvíkal

Markéta "Kitty" Němcová a Josef "Grovik" Němec- dvojka jak se patří, Kitty- chovatelka, Grovik- tvůrce a správce několika chovatelských webů. Máme od nich našeho Iperita. Sídlí v Plzni. Spolupracujeme na minko-platinové a americké linii, které odchovávají. Momentálně se aktivnímu chovu nevěnují, mají pouze své mazlíčky a také depozitují bezprizorní a odebraná zvířata.

 

Člen ČKP- ČS Od Elišky ze Mlejna

Eliška "Eli" Belasová- naše "dítko" ve sféře chovatelské- chovatelka, které jsem pomáhala zdárně zvládnout první krůčky v chovu. Od Elišky jsme měli naší úžasnou Furry. Dříve bydlela v Hradci Králové, nyní sídlí ve Svitavách, protože se zcela nestydatě nakvartýrovala k Brunovi do baráku :-D  Eli se zaměřuje na chov stínované a americké modré linie v srsti standard a velveteen. ChS ukončila svůj chov.

 

ChS Z planety Zubajda

Alena Vocelková- další naše "dceřiná" stanice- začínající chovatelka, která však má již mnohaleté zkušenosti s potkany včetně podílových "divočáků" jakožto mazlíčkářka. Rozjely jsme naplno naši aktivní chovatelskou spolupráci na začátku roku 2013, kdy jsem odchovala pod svou ChS na jejich samičce Máje vrh maličkých- náš vrh M. Později se Alenka stala členem ČKP a provozuje členskou stanici, kde funguji jako "pomocná ruka" v začátcích a úzce spolupracujeme. Vlastním z jejich chovu potkaního kloučka Aladina. Sídlí v Hradci Králové. Alenka se zabývá americkou modrou, ruskou modrou a béžovou linií, kde klade důraz na aguti zbarvení v těchto liniích a především na varietu standard.

 

ChS Bruno

Mirek "Bruno" Smolej- nazývám ho "sósede", protože sídlí asi 10 minut pěšky od naší stanice, což ho činí mým nejbližším sousedem ve sféře potkanářské :-) Kolega chovatel zabývající se stínovanou a ruskou modrou linií ve standardu, dumbu a fuzzu a devil linií i v rex srsti. Jeho zvířata jsou exteriérově opravdu nadprůměrná a z výstav běžně vozí neuvěřitelné množství cen :-D Jak jen to dělá? :-D

 

Odkazy na kamarády zvěromily, chovatele a šťastné majitele rozličného zvířectva.

 

ChS Girmido

Michaela "Tetička" Vašková- moje teta a majitelka početné psí smečky a ChS německých ovčáků. Z její ChS pochází pejskové výborných pracovních liníí, její odchovy zná i mnoho zahraničních zemí. Chcete-li NO pro práci a sport, vřele doporučuji štěňátka z ChS Girmido, sídlí v Bílé Lhotě u Mohelnice, ale lze jí občas zastihnout i na původní adrese v Linharticích u Moravské Třebové. Mimochodem, tomuto webu osobně správcuji :-)

 

ChS Belgabon

Marie "Maruška" Reková- kamarádka pejskařka, majitelka několika psích chlupatců a ChS briardů  a kernteriérů se sídlem v Linharticích u Moravské Třebové.

 

ChS Alebasi Jílové

Radka Poslušná- moje sestřenice, chovatelka flat coated retrívrů a psovodka záchranné brigády. Chcete-li flatíka pro práci i na výstavy, doporučuji! Bydlí v Jílovém u Prahy.

 

 ChS Žižkova Studánka

Jitka Krupičková mladší- kamarádka, chovatelka morčátek a její maminka (rovněž Jitka) chovatelka německých ovčáků, obě ChS (jak morčecí tak psí) mají stejný název a sídlí ve Světlé nad Sázavou.

 

ChS Touch the Sky

 Vanda Gregorová- kamarádka a tanečnice se psy, do budoucna zřejmě odchová i nějaké ty čivavky a australské ovčáky. Bydlí v Praze.

 

Ťapka a její psí smečka

Lenka "Ťapka" Šilhánková- kamarádka, neustále činorodá milovnice zvířat a hrdá majitelka kříženky jezevčíka Mufči, křížence knírače Rodyho a zlatého retrívra Artura a několika dalších zvířat. Častokrát se stěhovala, myslím že nyní sídlí v Rokycanech :-)

 

Užitečné potkaní odkazy

 

www.kralici.cz/potkani

Další užitečný web plný cenných informací, včetně potkaního fóra, inzerce, fotoalb registrovaných uživatelů a jiných vychytávek.

 

Databáze Elza

Chovatelská databáze všech registrovaných potkanů v ČR, obsahuje plno vychytávek jako zdravotní karty jednotlivých zvířat, nabídku samců ke krytí, lze si zjistit i rodokmeny celých linií včetně zdraví a kontroly příbuznosti atd...

 

www.potkanileky.webnode.cz

Originální projekt několika ChS, kde se dovíte, jak a čím léčit rozličné potkaní neduhy, jak správně krmit a přilepšit potkánkovi, aby byl zdravý, nahlédnete do etologie, můžete si najít i Vám nejbližšího veterináře, který rozumí potkánkům a mnoho dalšího. Doporučuji jako "povinnou četbu" pro každého majitele potkánka!

 

© 2009 Od Pekelného Strážce - Všechna práva vyhrazena!

Tvorba www stránek zdarmaWebnode