Informace o nás / about us

 

Jmenuji se Markéta, ale lidé mi říkávají různě. Říkají mi Marcie, Fewice, Strejda, Vlkodlak, Čoklík, Haf, Zverimex...Na výstavách na mě kolegyně chovatelky rády volají Pekelnice. Na všechny moje přezdívky si už ani nevzpomenu. Raději se neptejte, jak všechna ta jména vznikla :-) Takže si račte vybrat, jak mi budete říkat :-)

 

Je mi 28 let, jsem zrozencem ve Štíru v ascendentu Vah a v současné době žiji se svými zvířaty v mrňavém pronajatém bytě ve Svitavách.

Začátky naší ChS prožila se mnou moje maminka a bratr v mamčiném domku na předměstí Moravské Třebové.

V letech 2011 a 2012 jsem bydlela přechodně s /dnes už žel bývalým :-(/ přítelem Markem a našimi zvířaty v malém bytečku v Bílovicích nad Svitavou, kam jsem se odstěhovala hlavně za prací. Rok 2013 jsem strávila opět v baráčku v Moravské Třebové s rodinou. Rok 2014 a do srpna roku 2015 jsem žila s Markem v pronajatém rustikálním domku na návsi obce Gruna u Moravské Třebové. Tudíž se naše stanice stále stěhovala a přesouvala.

Narodila jsem se do rodiny zapálených kynologů a chovatelů psů. Od svých dětských let jsem blázen do zvířat a už mi to zůstalo. V chovatelském dění jsem vlastně už od kolébky. V podstatě jsem vyrostla ve psí smečce a vůbec mezi spoustou rozmanitých druhů zvířat. V osmi letech jsem propadla kynologii a pejskové jsou mojí životní láskou. Na základní škole jsem se začala zabývat genetikou a chovala jsem s maminčinou pomocí morčata a králíky. Léta jsem skórovala na biologických olympiádách a "vymetala" jednu za druhou. Bylo jasné, že práce se zvířaty a chovatelství budou mým posláním a celoživotní vášní.

Vystudovala jsem střední zemědělskou školu. A především díky škole (spíše díky internátu, kde jsem nemohla mít svoje pejsky, ale malého hlodavce ano) jsem se v roce 2007 rozhodla pořídit si svého prvního potkana- Derrena. No, musím uznat, že na mé potkanománii se podepsaly hlavně má sestřenka Andrea Šmídová, známá jako Vamina, která svého času provozovala Chs potkanů DarkSpirit a taktéž Vaminy potkanářská "mamča" Lucie Markvartová (dříve Horová) alias Shari, která léta šéfovala stanici Rats of Darkness.

Potkani mě okouzlili svou inteligencí a přítulností a už si život bez nich neumím ani představit. Jsou jako psi- jen neštěkají a mají oproti psům skutečně kapesní velikost :-) Bylo jasné, že nezůstane u jednoho.

O potkany jsem se začala hodně zajímat. Střádám veškeré dostupné informace a hlavně zkušenosti (moje i jiných chovatelů). Když jsem opustila internát, splnila jsem si tedy svůj sen. Založila jsem oficiální chovatelskou stanici potkanů pod záštitou Českého svazu chovatelů- Základní organizací klubu morčat a jiných drobných hlodavců- dne 16. 4. 2009 nám byl schválen název ChS "Od Pekelného Strážce"!

V prosinci 2012 jsem dostala pozvání i do nově připravovaného klubu zastřešující chov potkanů a já s radostí přijala. Dne 1. 2. 2013 nám bylo schváleno členství i v novém Českém klubu potkanů o. s.

Našim mláďátkům tak od roku 2013 můžeme vydávat PP Klubu morčat a jiných drobných hlodavců i PP Českého klubu potkanů. Nebude-li jeden z rodičů vrhu či oba rodiče odpovídat stanovenému standardu ani jednoho klubu (jedná se zejména o nestandardně strakaté potkany, kteří se u nás také najdou), vydávám k miminkům výpis předků naší chovatelské stanice. Mohu garantovat, že u nás vždy víte, jaké má mláďátko předky.

Kdo by to řekl, že fungujeme jako aktivní Chs potkanů již více než 8 let :-)

Mnohé se změnilo za ta léta, postavila jsem se na vlastní nohy. Kvůli práci jsem se musela párkrát přestěhovat, ale to neovlivnilo můj chovatelský zápal. Nikdy bych nešla tam, kde by se mnou nemohli moji zvířecí miláčci.

Milion lidí do mě hučí, ať si pořídím FaceBookový profil. Ale já ne. Nerada Facebook. Pro komunikaci s okolím užívám komornější způsob mailování a telefonování. Ale mohu na sebe prozradit aspoň pár věcí.

Jsem zvěromil, což už jste jistě pochopili :-) Dále mám ráda zahrádku, přírodu, procházky, bylinkaření, ráda vařím, šiji, kreslím, píši všemožné i nemožné od povídek po poezii. Jsem tak trochu "čarodějnica pekelnica", ti co mě více znají, vědí :-) Mám ráda dobré filmy a miluji dobrý metal, jsem náročný divák i posluchač a jen tak se mi něco nezavděčí. 

Profesně jsem na tom, myslím, také dost "zvěromilně" :-) V Brně jsem pracovala na pozici hipolog, později jako odborný prodejce chovatelských potřeb a krmiv. Na Gruně jsem pracovala na pozici ošetřovatel zvířat, kde jsem pečovala o početné stádo koz a kůzlat a několik mladých býčků a prováděla veškeré práce, které jsou k hladkému chodu farmy potřeba. Nyní pracuji jako střídač v živočišné výrobě Zemědělského obchodního družstva Opatovec, kde jsem takovým "multi-skillerem", který musí umět všechno- takže dojírna, maličká telátka na boudách, větší telátka na teletníku, nahánění dojnic na dojení... No prostě jsem tak trochu blázen :-D

Nyní si plním svůj dávný sen a připravuji se na vstup do víru samostatně výdělečné činnosti v podobě provozování zvířecího salonu. Tak snad se bude dařit :-)

© 2009 Od Pekelného Strážce - Všechna práva vyhrazena!

Tvorba www stránek zdarmaWebnode