Vítejte na webu chovatelské stanice  "od pekelného strážce"

 Welcome to web site of  "OD PEKELNÉHO STRÁŽCE" rattery!

 

Oficiální chovatelskou stanici laboratorních potkanů jsme založili dne 16. 4. 2009, tehdy jsme odstartovali naší chovatelskou činnost ještě v ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců pod hlavičkou Českého svazu chovatelů. Po změně fungování ZO a odštěpení jednotlivých druhů hlodavců pod své konkrétní kluby, jsme tak fungovali pod Specializovanou organizací chovatelů potkanů (SOChP)- stále pod hlavičkou Českého svazu chovatelů.
 Souběžně jsme byli od 1.2. 2013 členy v Českém klubu potkanů z. s.  (ČKP) jakožto chovatelská stanice. V ČKP jsem navíc fungovala jako poradce chovu, posuzovatelka- čekatelka a v roce 2020 jako registrátor plemenných zvířat.

Po velmi náročném chovatelském dění roku 2020 (viz ZDE) jsem se rozhodla, že vystoupím z "potkanářského světa" a ke dni 31. 12. 2020 jsem po své zralé (a srdcervoucí) úvaze nechala letité členství naší ChS v obou klubech zaniknout a nadále se aktivně nezapojovat. Tedy již od nás nečekejte malé Pekelníčky k odběru, protože žádná další mláďátka neplánuji a to minimálně do doby, než se chov v ČR dá do pořádku a lidi okolo potkanů, odpusťte mi ten výraz,  "vytáhnou hlavu ze zadku"a začnou se chovat zodpovědně. Spřáteleným stanicím, kterým stále plnně důvěřuji, mohu nadále poskytnout své samečky ke krytí. Moje potkánky samozřejmě nedávám pryč, naopak se svým miláčkům hodlám nadále věnovat, avšak už jen tím "mazlíčkářským" způsobem. Nadále mohu poskytnout poradenství ohledně veškerých praktických a chovatelských věcí okolo potkanů, takže jsem tu stále pro všechny, kdo požádají o radu. Tento web bude i nadále fungovat jako prezentace našich potkánků, které mám doma a čas od času do novinek přidám nový příspěvek o tom, co se u nás událo. Proto kdo bude chtít, vždy bude mít možnost mne kontaktovat nebo se jen mrknout, co je u nás nového. S majiteli našich Pekelníčků jsem samozřejmě pořád v kontaktu a moc děkuji za všechny maily, zprávy, telefonické hovory i fotky potkánků :-)

 

 

Potřebujete upravit Vašeho mazlíčka? Klik na banner :-)

 

 

Žádám majitele našich malých Pekelníčků, kteří se ještě neozvali, jak se jejich maličký má, aby tak co nejdříve učinili. Připojíte-li i nějaké nové foto, budu moc vděčná. Děkuji.

Též děkuji všem, kteří mi pravidelně dávají vědět. Moc si toho vážím :-)
  

 

"Motto Pekelníků"

 

"...There's an earth that's green, there's an earth that's free,

There's a place for you and a place for me.

But the bleeding hearts wouldn't let it be,

We don't need them any more..."

Part of Hymn of the satanic empire, A. S. LaVey

 

...volně přeloženo...

 

"...Zde je země, jenž je zelená, zde je země, jenž je svobodná,

Je zde místo pro Tebe i místo pro mě.

Avšak krvácející srdce by se neměla nechat jen tak,

Už jich nepotřebujeme..."

Úryvek z Hymn of the satanic empire (překlad), A. S. LaVey
 

 

AUTORSKÁ PRÁVA

Na veškeré texty a fotografie na tomto webu se vztahují autorská práva vlastníka. Je zakázáno jakékoli kopírování a šíření fotografií a textů bez svolení autora. Porušení autorských práv může být stíháno s nárokováním náhrady škody dle autorského zákona!

Výjimku tvoří pouze fotografie převzaté od jiných autorů, tyto však jsou na našem webu uveřejněny s vědomím a svolením autora a autor je u fotografie VŽDY uveden!

Budete-li chtít použít jakýkoli text nebo fotografie z tohoto webu, stačí požádat o autorizaci.

Novinky

23.01.2021 21:59

Zas po nějaké době pár novot na webu a doma...

Ke dnešku jsem konečně stvořila profily našich mladých ocasníků. Profil tak mají holky Maryša, Marfa, Madlen, Nadine, Nicolletta, Nerana, Nyrthy a Poletucha a také kluci Nathanael, Orion a Oscar. Ještě tedy nemají aktuální profilové fotky, ale dnešek se k focení moc nehodil. Nemám doma žádný...
09.12.2020 11:59

Jak šel čas...

Tak a je tu prosinec. Ve světě a v nás samých se dějí zejména za poslední rok hodně velké změny. Někdy máme pocit, že jsme uvíznutí v jakémsi svěráku, který nás drtí a mačká a my nevíme, jak z toho ven. Na dohled je Slunovrat, který bude letos energeticky "enormní", to už myslím všichni cítíme tak...
17.08.2020 19:45

Posledníčci aneb vrh P3 je na webu.

Můžete se pokochat našimi posledními špunty... sekce "pekelníčci k odběru" podsekce "Vrh P3", však už to znáte.
16.08.2020 19:06

Loučíme se...

Dlouho jsme se neozvali, vím. Události pracovní i potkanářské nabraly šílený spád, nebyl volný čas, nebylo ani času na spaní. Tedy ne tolik, kolik by bylo potřeba. Dlužím ještě rodokmeny k miminků, z vrhu O3. Zpracovávám postupně dle času, jak se zrovna naskytne chvilka si sednout k PC. N3 už je...
06.06.2020 23:20

Máme volné dva krasavečky z vrhu O3. Nejspíš se uvolní i nějaké holčičky z vrhu N3.

A dále jsem dnes přidala článek do sekce Život v naší ChS. V podsekci "potkaní jídelníček" jsme odhalili tajemství pekelnických mističek...
02.06.2020 18:54

Fotky mimátek N3 a O3 na webu. A ještě změny ve způsobu rezervací...

Můžete se pokochat našimi prcky v pekelníčcích k odběru :-) Dále avizuji, že neberu nové předběžné rezervace na mazlíčky. Dovyřídím jen to, co již mám rezervováno. Rezervace na mláďátka z plánovaných vrhů jsou od nynějška možné JEN DO CHOVU PRO CHS A ČS. Na mláďátka na mazlíčky již neberu předběžné...
11.05.2020 11:47

A už nám tu pískají zlatíčka z vrhu O3 :-)

9. 5. porodila Lyra tátovi Clofáčkovi 10 prcků. Tentokrát máme velikou převahu kluků. Máme 8 chlapečků a 2 děvčátka :-) Přijímám rezervace už jen na kloučky.
02.05.2020 20:45

Vítáme na světě vrh N3 :-)

24. dubna v odpoledních hodinách šikovná maminka Ulwia of DumboFuzz přivedla na svět 11 ukřičených drobečků, jejichž tátou je náš Gregor Z planety Zubajda. Vrh N3. Máme 4 kluky a 7 slečen. Tento vrh má přídomek N3, avšak ještě nikdy jsme mláďátka od písmene N nepojmenovávali. V minulosti nás s...
19.04.2020 20:35

Uvolníly se nám dvě holčičky z vrhu M3. K odběru ihned.

K odběru u nás ve Strnadicích, po domluvě v Praze nebo ve Svitavách. Znovu připomínám, že po dobu karanténních opatření nebude umožněn vstup do mého domu a prohlídka chovu. Děkuji za pochopení.

© 2009 Od Pekelného Strážce - Všechna práva vyhrazena!

Vytvořeno službou Webnode