Jak se k nám dostat?

 

Mnoho lidí se zdráhá jezdit tam, kde to neznají, neboť se bojí, že zabloudí a nebudou  s to se dostat tam, kam potřebují. Abychom Vám alespoň trochu usnadnili příjezd k nám, a abyste nemuseli složitě pátrat, jak a čím se k nám dostat, nabízím Vám pár dobrých tipů.

 

Autem

-ti z Vás, kteří mají k dispozici vlastní auto, to mají asi nejsnadnější...i když... :-) Zásadní je státní silnice E442 /35, která se táhne od Hradce Králové, před Svitavy, Hřebečský tunel, Moravskou Třebovou a dál do Mohelnice. Na této silnici (7 km před Mor. Třebovou ve směru na Mor. Třebovou/ případně naopak ve směru na Mohelnici 7 km za Mor. Třebovou) lze odbočit přímo na obec Gruna, není kam zabloudit, prostě odbočte a jeďte vpřed, minete obecní hospodu a hřiště, obecní úřad a dojedete až k obecnímu obchůdku "Smíšené zboží", kde můžete zaparkovat. Sídlíme ve starém, ale nově zrekonstruovaném rustikálním domečku bílé barvy hned vedle budovy obchodu. Popisné číslo 18, GPS navigace to bez problémů najde.

Autobusem

-Další možností je autobus. Autobusem se lze k nám dostat buď z Moravské Třebové, z opačné strany z Mohelnice, a ze strany od Jevíčka přes Městečko Trnávku a Malíkov (směr Moravská Třebová).

Pojedete-li autobusem Moravská Třebová- Jevíčko, Moravská Třebová- Malíkov/ Městečko Trnávka nebo v opačném směru, vystupte na zastávce GRUNA- NÁVES. Je to k nám domů na dohled.

Pojedete-li Moravská Třebová- Mohelnice nebo v opačném směru, vystupte na zastávce GRUNA- ODBOČKA. Vyhodí vás to na státní silnici hned u odbočky do vsi. Budete muset jít na odbočku a pak rovnou za nosem a projít téměř celou dědinu, ale je to k nám asi 10 minut pomalé chůze, takže nebudete bloudit kdoví jak dlouho :-) Minete to samé viz. "cesta autem".

Vlakem

-železnice žel na Gruně vůbec není. Nejjednodušší je vlakem přicestovat do Moravské Třebové, případně do Mohelnice a odtud se svézt autobusem, viz výše. 

Z České Třebové (největší železniční uzel v ČR) jezdí na Moravskou Třebovou vlak přibližně každé 2 hodiny a nazpět taktéž.

 

Podrobná mapa a přesná adresa kde nás najdete je ZDE.

 

Vychytávky aneb pár dalších dobrých tipů třeba i na výlet v Moravské Třebové a okolí.

Pojedete-li k nám si někdy například vyzvednout svého potkaního mazlíčka, můžete s sebou vzít třeba celou rodinu a z obyčejného odběru potkánka udělat celodenní výlet. Přes den můžete objevovat krásy města a než vyrazíte k domovu, můžete se zastavit k nám pro svého nového kamaráda.  Moravská Třebová má jistě co nabídnout. Zkusím Vás trošičku nalákat...

Trocha kultury a historie na Vás čeká v městském muzeu. Máme tu i naší oblíbenou mumii- Egyptskou princeznu Hereret :-)

Určitě stojí za zmínku zdejší zámek, který je přístupný denně mimo pondělky od dubna do října. Najdete zde kromě nádhery samotných budov zámku a obvyklé expozice s tématikou města nebo selského života i skutečnou středověkou mučírnu nebo alchymistickou laboratoř! Opravdu stojí za to!

Po městě je rozeseto velký počet historických památek, od samotného centra města a jeho původních měšťanských domů, morového sloupu, kláštera, kostelů, přes nádheru zámku až po ponurou romantiku Křížového vrchu s historickým hřbitovem a Kalvárií. Je možné zjednat si v Informačním centru i prohlídku města s průvodcem.

Turisty potěší výhled z rozhledny Pastýřka na kopci Pastvisko nad městem.

Dobré jídlo nabízí například gotická restaurace Excalibur, dobově zařízená restaurace Latinka nebo nekuřácká restaurace a sportovní bar U Kalvárie a mnoho dalších různých podniků po celém městě. Stačí si jen vybrat.

Po celý rok se zde konají různé kulturní akce. Namátkou mohu vyjmenovat například lednový Městský bál. Koncem března je velkou událostí na zámku zahájení turistické sezony. Milovníkům turistiky pravidelně v dubnu propuká kultovní Vandr skrz Maló Hanó. Květen patří festivalu Moravskotřebovské arkády. V červnu bohaté Městské slavnosti. Začátek srpna náleží Zámeckému rockování, prostředek srpna punkovému festivalu Pod parou a konec velkolepým Kejklím a kratochvílím. A prosinec patří Mikulášskému jarmarku, který si oblíbili děti i dospělí každého věku. Je toho mnohem mnohem víc, ale to už se můžete dočíst na stránkách města ZDE a vybrat si tak to, co Vašemu vkusu lahodí.

© 2009 Od Pekelného Strážce - Všechna práva vyhrazena!

Tvorba www stránek zdarmaWebnode